Krajský přebor mládeže přinesl jedno třetí místo

Ve dnech 28.9. – 30.9. proběhl Krajský přebor mládeže, kterého se zúčastnilo pět našich mládežníku ve třech kategoriích v U12 Kristián Pala, v U14 Adam Janeček a Jan Fráňa a v U16 Eduard Nytra a Matyáš Janeček. Kluci hráli pěkné a bojovné šachy, a nakonec z toho cinklo jedno třetí místo v kategorii U14 Jana Fráni.

S výjimkou Honzy to byl pro všechny kluky první větší turnaj se zápisem tahů a ke cti jim všem slouží, že nikdo neodešel s nulou. Kristiánovi se sice úplně moc nedařilo, ale jednou vyhrál pěkným útokem na krále, kdy dal nakonec mat. Zbylé partie nám ukázali, že musíme zapracovat na lepším propočtu, a hlavně hlídání si figurek. Je to pro nás zkušenost do budoucna a víme na čem musíme zapracovat.

Adam hrál celkově pěkné šachy, kdy se byl schopen propracovat proti silnějším protivníkům do velmi dobrých až vyhraných pozicí. Bohužel často to rozhodly hrubé chyby, které naprosto otočili partie. Přesto nelze říct, že by se Adam nesnažil a rozhodně si cením jeho bojového přístupu a snahy vyhrát. Nezbývá než věřit, že zkušenosti získané v tom turnaji zužitkujeme v průběhu sezóny družstev.

Eduard hrál pěkné šachy připsal si nakonec dvě výhry a odehrál pěkný turnaj. Jeho výkon srážela skutečnost, že se příliš soustředil na svůj plán a nevěnoval pozornost plánům soupeře, přesto to byl pěkný výkon, který byl potěšující. Především výhry byli potěšující, protože se jednalo o krásné útoky na krále.

Matyáš určitě předvedl z našich turnajových „nováčků“ určitě nejpěknější výkon. V prvním kole mohl předvést partii, která by se mohla klidně zapsat svoji zakončením do učebnic. Matyášův výkon byl velmi pěkný vzdoroval hezky i velmi silným soupeřům a rozhodně jim nic nedaroval zadarmo. Jediné, co mu dlouhodobě neumožňuje dosahovat lepších výsledků je jeho nikoliv špatný ale pomalý propočet, který je potřeba zrychlit. Jakmile se tohle povede, tak určitě může směřovat výše.

Nakonec Honzík, kterému turnaj přinesl celkové třetí místo v jeho kategorii. Honzík šel do turnaj s tím, že si chce zkusit nové zahájení. To se povedlo a zároveň to přineslo body, kdy s tímto zahájením pouze jednou prohrál. Celkově byla předvedená hra velmi pěkná a vyspělá. V neposlední řadě bych rád ocenil jeho bojovnost, která mu přinesla body hlavně v koncovkách. Několik z těchto koncovek bylo velmi pěkných a poučných a přinesli klíčové body, byť jsme si museli čekání na konečné třetí místo vytrpět.

Za sebe můžu pouze říct, že jsem rád, že dlouhodobá práce s mládeží začíná přinášet ovoce a pevně budu věřit, že tento trend udržíme i do budoucna.

Odkaz na turnaj: https://chess-results.com/tnr821667.aspx