Úspěchy z Krajských přeborů

V průběhu měsíce září a října se uskutečnilo několik krajských přeborů ve zrychleném (rapid) hracím tempu. Těchto turnajů se zúčastnili i naši hráči, kterým děkujeme za reprezentaci našeho klubu a nyní se podělíme o jejich výsledky.

Dne 23.9.2023 se uskutečnil už tradiční memoriál Karla Osmančíka v Dolním Benešově, který se současně hraje jako krajský přebor v rapid šachu. Náš klub zde reprezentovali: Serguei Vesselovsky, Jan Krampla. Honza si odehrál svoje a skončil na celkovém 56. místě se ziskem 4,5 bodů. To samé bychom mohli napsat o Sergeuiovy, který si taky uhrál svoje, byť asi chtěl uhrát více. Serguei skončil na krásném celkovém 5. místě a v rámci kategorie seniorů na krásném třetím místě.

Odkaz na turnaj: https://chess-results.com/tnr820967.aspx

Dále dne 30.9.2023 proběhl krajský přebor seniorů v rapid šachu ve Frenštátě pod Radhoštěm, kterého se z našeho klubu zúčastnili Josef Lys a Petr Vysoglad. Petr uhrál 5 bodů a skončil na krásnem 5. místě, kdy prohrál pouze s celkově druhým Janem Didim. Turnaj suverénně vyhrál Josef Lys, který získal 6 bodů a nikoho nenechal na pochybách, když ani jednou v turnaji neprohrál. Gratulace je zcela na místě.

Odkaz na turnaj: https://chess-results.com/tnr826831.aspx

V neposlední řadě se hrál dne 21.10.2023 krajský rapid tělesně postižených v Hrabyni. Zde náš klub reprezentoval Bohumil Jaroš. Bohumil celkově uhrál 4,5 bodů a skončil na krásném třetím, kdy jako jediný mimo prvních dvou remizoval neprohrál žádnou partii. Bohužel se mu nedařilo tolik proti soupeřům, co skončili za ním. Přesto je třetí místo krásným úspěchem.

Odkaz na turnaj: https://chess-results.com/tnr836750.aspx